
Grand Tromsø melder overgang til Strawberry
– Dette er en solid signering vi er ekstra stolte av å kunne offentliggjøre.
Strawberry forsterker i Tromsø med Scandic Grand Tromsø, som blir det sjette hotellet i Ishavsbyen for hotellselskapet.
Nordic-gruppen og Strawberry er enige om en overgang for Grand Tromsø, som i desember bytter tilhørighet og navn til Quality Hotel Grand Tromsø.
– Dette er en solid signering vi er ekstra stolte av å kunne offentliggjøre. Quality Hotel Grand Tromsø blir en forsterkning for et allerede godt Strawberry-lag i Tromsø, og vi ser frem til å ønske Nordic-gruppen og alle de ansatte på hotellet velkommen. Dette både styrker posisjonen vår i Ishavsbyen, og gir våre lojale medlemmer enda flere muligheter, sier eier Petter A. Stordalen i Strawberry.
Tror på nord

Grand Tromsø ligger midt i byen og har 176 gjesterom, deriblant flere familierom, fem møterom, bar, café og restaurant. Hotellet eies og drives av Nordic-gruppen, en betydelig aktør i nordnorsk reiseliv og eiendomsmarked.
– Reiselivet i Nord-Norge er i en eventyrlig utvikling som det er fantastisk å være en del av. Likevel tror vi potensialet i nord er enda større, og har høye ambisjoner for hotellet som vi tror vi best oppnår sammen med Strawberry. Samtidig vil vi takke Scandic for et godt samarbeid, som vi skal opprettholde frem til desember, forteller administrerende direktør Alf Hansen i Nordic-gruppen.
Fortsetter veksten
Strawberry har vokst mye i de tre nordligste fylkene de siste årene, og ønsker å styrke seg ytterligere i Nord-Norge. Når Tromsø-hotellet ikler seg ny drakt som Quality Hotel Grand Tromsø, vil det bli det sjette Strawberry-hotellet i Ishavsbyen.
– Vi har hele spekteret av hotellopplevelser i Tromsø. Nå øker vi også mulighetene og fleksibiliteten for våre medlemmer i byen som har vært Nordens beste hotellby de siste årene. Derfor er det en stor tillitserklæring at Strawberry ble laget som Nordic-gruppen vil spille videre med, sier Stordalen.