Daglig leder Trond Kristiansen i PELIAS og kommersiell direktør Lars Dolva i Servicealliansen.

Skadesamarbeid:

– Dette vil være tidsbesparende for alle parter

PELIAS Norsk Skadedyrkontroll og Servicealliansen har inngått et strategisk samarbeid. – For hoteller og eiere vil det føles som at én aktør ivaretar dem.

Publisert Sist oppdatert

Med et strategisk samarbeid har PELIAS og Servicealliansen et mål om å styrke markedet på tvers av fagområder innen skadedyrbekjempelse og skadesanering.

– Vi ser på dette som en stor fordel for våre kunder. Sammen med Servicealliansen kan vi tilby en mer komplett løsning som ivaretar kundens behov på en mer helhetlig måte, sier daglig leder Trond Kristiansen i PELIAS.

Samler forskjellig ekspertise

Gjennom dette samarbeidet forener PELIAS sin ekspertise innen skadedyrbekjempelse med Servicealliansens brede tjenestespekter.

Dette sikrer at kundene får tilgang til nødvendige tjenester på en effektiv og brukervennlig måte, samt at tempo på skadesakene går opp.

– Vårt mål er å tilby de beste tjenestene på markedet, sier kommersiell direktør Lars Dolva i Servicealliansen.

– Ved å inngå dette samarbeidet med PELIAS kan vi styrke vårt tilbud og gi kundene en enklere hverdag.

Click to add caption

Sparer tid

– Ved å benytte PELIAS eller Servicealliansen vil det for hoteller og eiere føles som om én aktør ivaretar dem, sier Stian Haukenes i PELIAS til Hotellmagasinet.

– Kundene vil bare forholde seg til et av firmaene, uavhengig av hvem som ble kontaktet først. Dette vil være tidsbesparende for alle parter.

Han understreker at de har merket behovet for å samarbeide med en aktør som Servicealliansen, da skadedyr kan påføre skader de selv ikke kan utbedre.

– PELIAS er flink til å bekjempe og forebygge alle typer skadedyr, men skadedyrene påfører ofte bygningsmassen og løsøre skader vi ikke kan utbedre. Da vil vi koble på Servicealliansen for å utbedre dette.

– Erfaringsmessig er dette en prosess som må koordineres og gjøres samtidig for å løse utfordringene så raskt som mulig. For å effektivisere bekjempelsen, har vi sett behov for at begge fagene samarbeider tett, sier Stian Haukenes.

Powered by Labrador CMS