
UMAMI Arena:
«Årets cookie» er best med peruansk kaffe
På Nespresso Professionals stand møter vi Younes El Khomri. Han er mannen bak Mendel’s og deler ut sine prisbelønnede søtsaker sammen med Nespresso – eksklusivt for gjestene på UMAMI Arena.

Green Pistacchio-cookie ble i 2024 kåret til Årets søtsak av Aftenposten / VINK. Så da lurer du vel på hvilken kaffe som er best sammen med den prisbelønnede søtsaken. Det gjør jeg.
– Peru, kommer det kjapt fra Key Account Manager Mohamed El Bouazzaoui i Nespresso.
– 100 prosent økologisk og 100 prosent peruansk kaffe. Fra Nespresso, så klart!
Mohamed El Bouazzaoui forteller at han møtte Younes El Khomri da han selv handlet i bakeriet som har etablert seg som ett av Norges beste på kort tid.
Nespresso Professional og Mendel’s i Karl Johans gate bestemte seg siden for å gjøre et eksklusivt merkevaresamarbeid for UMAMI Arena.
– Vi ønsket å gjøre dette allerede i fjor, men det ble utsatt. Nå er vi her og kan tilby en eksklusiv opplevelse sammen med Nespresso, sier El Khomri.
Khomri har bakgrunn fra Paris og satser i stor grad på parisisk-inspirerte konditorvarer. Søtsaker som VIP-kunder har tilgang på under Afternoon Tea hos Dior i Nedre Slottsgate.
– Vi jobber med en rekke merkevarer for å øke synligheten vår. Vi er glad for at vi har fått muligheten til å være med på et eksklusivt samarbeid med Nespresso, sier Younes El Khomri.
